přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Podpora exportu zemědělských a potravinářských produktů a souvisejících technologií na Ukrajinu

20.3.2018

Ministerstvo zemědělství zaměstnává od konce února prostřednictvím Ministerstva zahraničních věcí ukrajinského pracovníka, který bude v daném teritoriu podporovat české firmy při vývozu jejich produkce na Ukrajinu.

Ve dnech 26. února – 9. března 2018 navštívil Českou republiku pan Yegor Reshetnyk, místní zástupce pro zemědělství při zastupitelském úřadě v Kyjevě. V rámci programu se seznámil s činností některých státních institucí (Ministerstvo zemědělství, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Státní veterinární správa, Státní zemědělská a potravinářská inspekce, Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský, Státní zemědělský a intervenční fond) a v neposlední řadě i s aktivitami institucí exportního financování (Česká exportní banka a Exportní garanční a pojišťovací společnost). O setkání s panem Reshetnykem projevilo zájem více než 40 českých firem, přičemž 9 z nich navštívil přímo v podniku, kde se seznámil i s příslušným provozem. Zbylé společnosti měli sjednánu osobní schůzku v prostorách Ministerstva zemědělství, při které měli možnost představit svou činnost a produkty a prodiskutovat své obchodní záměry na Ukrajině.

Pokud zvažujete vývoz svých zemědělských a potravinářských produktů a souvisejících technologií na Ukrajinu, neváhejte se obrátit na našeho nového kolegu, který Vám bude k dispozici pro získání potřebných informací a vyhledání vhodných obchodních partnerů. Je Vám k dispozici pro sjednání obchodních schůzek, může se jich i v případě Vašeho zájmu účastnit a pomoci s tlumočením (ovládá kromě ukrajinštiny i ruštinu, angličtinu, němčinu a polštinu). Na rozdíl od zemědělských diplomatů není kompetentní pro jednání s ukrajinskými státními institucemi – zajišťuje pouze kontakt B2B.

Pan Reshetnyk nemá stálou kancelář, stále se pohybuje po celém území Ukrajiny a setkává se s představiteli ukrajinských firem s cílem nalezení příležitostí a potenciálních partnerů pro české firmy. Je tam pro vás!

Kontaktní údaje:

pan Yegor Reshetnyk
email: czukrexport@metaua
mobil: +38 099 098 33 35

Abychom mohli co nejlépe vyhodnotit činnost místního zástupce pro zemědělství, velice bychom uvítali Vaši zpětnou vazbu o poskytnutých službách. Pan Reshetnyk je přímo řízen zástupci odboru zahraničně obchodní spolupráce – kontaktujte, prosím, teritorialistku paní Zuzanu Hercíkovou (tel.: 221 812 868, email: zuzanahercikova@mzecz).

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem