přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Omezení pohybu zboží a služeb v Libanonu v souvislosti s šířením nemoci COVID-19

19.3.2020

Velvyslanectví České republiky v Bejrútu upozorňuje české občany pobývající v zemi či plánující cestovat do Libanonu na výskyt koronaviru v zemi a vyhlášení všeobecné mobilizace s platností od 15.3.2020.

Všechny služby byly omezeny na nezbytnou úroveň, v provozu zůstávají pouze prodejny s potravinami, lékárny a čerpací stanice.

Od 18.3. do 29.3.2020 bude pro osobní dopravu uzavřeno mezinárodní letiště Rafik Hariri International Airport v Bejrútu, stejně jako budou uzavřeny všechny pozemní hraniční přechody a přístavy.

V souvislosti se šířením nemoci COVID – 19 nedošlo k dnešnímu datu (19. 3. 2020) ze strany libanonských státních dozorových orgánů k žádnému omezení ve vztahu k dovozu zboží do Libanonu kromě živých květin a rostlin. Nadále platí, že zboží, včetně potravin, zemědělských komodit a živého skotu, je dováženo za předpokladu, že je doprovázeno příslušnými dokumenty a certifikáty (např. veterinární osvědčení).

O dalším vývoji budeme informovat.

 

Zpracoval: P. Sochor, zemědělský diplomat ČR v Libanonu, 19.3.2020

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem