přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Nestlé investuje 132 milionů dolarů ve Vietnamu na zdvojnásobení kapacity zpracování kávy

8.10.2021

Binu Jacob, generální ředitel Nestlé Vietnam, uvedl, že dodatečná investice ve výši 132 milionů dolarů na zdvojnásobení kapacity zpracování kávy v továrně Nestlé Tri An u Ho Či Minova Města navýší celkovou hodnotu zahraniční investice do společnosti Nestlé Vietnam na téměř 730 milionů dolarů.

Nová investice do závodu na zpracování kávy umožní vyrábět širší škálu produktů, které uspokojí potřeby vietnamských spotřebitelů i exportních trhů. Výrobky z továrny v Tri An jsou vyváženy do více než 25 zemí světa, včetně náročných trhů, jako je Evropa, Japonsko, USA nebo Austrálie.

Společnost Nestlé Vietnam byla založena v roce 1995, kdy došlo také k urovnání vztahů mezi USA a VSR. V letech 2019 i 2020 byla společnost Nestlé Vietnam vyhodnocena jako jedna ze tří nejlépe udržitelných korporací ve Vietnamu ve výrobním sektoru.

Nestlé je největším odběratelem vietnamské kávy. Nakupuje 20-25% celkové produkce kávy ve Vietnamu, kde se z 95% pěstuje robusta. Hořká robusta obsahuje 2x až 3x více kofeinu než oblíbenější kyselejší arabika.

Kávovník do Vietnamu přivezli francouzští misionáři v polovině 19. století a dnes je Vietnam druhým největším exportérem kávy na světě (1,65 mil. tun ročně) po Brazílii (2,65 mil. tun) a před Kolumbií (0,8 mil. tun).

 

Zpracoval: Ing. Luboš Marek
místní spolupracovník Ministerstva zemědělství ve Vietnamu
tel: +84 904 099 562
e-mail: commerce_hanoi@mzvcz

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem