přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Nabídka účasti na setkání s předním norským novinářem v oblasti vína, Ulfem Dalheimem, v Uherském Hradišti (9. 9. 2018)

21.8.2018

Zastupitelský úřad ČR v Oslo ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství (Odbor zahraničně obchodní spolupráce) a městem Uherské Hradiště plánuje 9. září 2018 uskutečnit v Uherském Hradišti setkání zástupců moravských a českých vinařství s předním norským expertem a novinářem v oblasti vína a gastronomie, panem Ulfem Dalheimem.

Tato akce v podobě ochutnávky vybraných vinných vzorků navazuje na prezentaci českého vína v Norsku „Česko – země vína“, kterou zastupitelský úřad ČR v Oslo zorganizoval v červnu 2017, a jejím hlavním cílem je vytvořit příležitost pro moravské a české vinaře k prezentaci jejich produktů širší norské veřejnosti.

Pro účastnící se vinaře budou bezplatně zajištěny vhodné prostory a zázemí pro setkání (včetně nezbytných potřeb pro představení a degustaci vín) a účast významného vinařského žurnalisty z Norska, pana Ulfa Dalheima.

Pan Dalheim mimo jiné působí jako šéf specializované "vinné" webové stránky www.vinpuls.no, která se specializuje na vinařskou turistiku, recenze vín, jídla apod. Je také odpovědným vedoucím expertem největší komerční vinotéky v Norsku čítající více než 5 000 druhů vína z celého světa. Jeho recenzní články se pravidelně objevují ve vinné rubrice největšího norského deníku Aftenposten.

Setkání se uskuteční 9. 9. 2018 v reprezentačních prostorách jezuitské koleje v Uherském Hradišti na okraj tradiční „Slavnosti vína“. Předpokládaná doba trvání akce bude v rámci stanoveného dne přibližně 3 hodiny (orientačně od 9:30:00 do 12:30).

V případě zájmu o účast je možné kontaktovat Romana Blinku z Ministerstva zemědělství (romanblinka@mzecz, tel. +420 221 812 758, mob. +420 727 975 661).

Účast je třeba závazně potvrdit nejpozději do 3. 9. 2018 na výše uvedený e-mail.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem