přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
  • 1
  • 2
  • následující
  • poslední
22.10.2021

Vietnam ve středu zájmu exportérů vína

Čína uvalila clo na australské víno přes 200 % na období pěti let a Austrálie musí hledat kompenzaci za Čínu, ale také zmírnit dopady pandemie, kterou toto odvětví utrpělo. Přestože Vietnam není bez výzev, ukazuje se jako jedna z nejslibnějších zemí pro vinařský průmysl.


15.10.2021

Ceny vepřového masa ve Vietnamu výrazně klesly, zatímco náklady raketově

Kvůli tvrdému lockdownu ve Vietnamu nebylo možné během 3. čtvrtletí roku 2021 prodat cca 1/3 vepřového masa. Dovoz vepřového masa naopak vzrostl a ceny po rozvolnění pandemických opatření výrazně klesly. Cena živé váhy se nyní pohybuje okolo 40 Kč/kg, což je poloviční cena ve srovnání se začátkem letošního roku.


8.10.2021

Nestlé investuje 132 milionů dolarů ve Vietnamu na zdvojnásobení kapacity zpracování kávy

Binu Jacob, generální ředitel Nestlé Vietnam, uvedl, že dodatečná investice ve výši 132 milionů dolarů na zdvojnásobení kapacity zpracování kávy v továrně Nestlé Tri An u Ho Či Minova Města navýší celkovou hodnotu zahraniční investice do společnosti Nestlé Vietnam na téměř 730 milionů dolarů.


1.10.2021

Vietnam lobuje za odstranění žluté karty na svůj rybolov

Nedávná mise předsedy Národního shromáždění Vuong Dinh Hue a tří ministrů VSR po Evropě měla za cíl podpořit obchod, investice a zemědělskou spolupráci s evropskými zeměmi. Ministr zemědělství a rozvoje venkova Le Minh Hoan chce prostřednictvím pracovních setkání s představiteli evropských zemí zvýšit příležitosti vývozu zemědělských produktů do EU.


24.9.2021

Covid posílí postavení obchodních řetězců ve Vietnamu

Tradičním způsobem, tj. přes tržnice a prodejem na ulici, se i do velkých měst jako je Hanoj nebo Ho Či Minovo Město dosud dostávalo 70 % zemědělských produktů. Nejvíce ovoce, zelenina, maso a rýže. Zbývajících 30 % tradičnímu dodavatelskému řetězci postupně ukrojily moderní maloobchodní sítě, které ve Vietnamu existují teprve 25 let.


Datum konání: 23.9.2021  13:00 – 14:30

Pozvánka na webinář „VIETNAM - příležitost pro české zemědělsko-potravinářské firmy – setkání s…

Zajímá Vás, jaké jsou novinky a trendy v agrární oblasti ve Vietnamu? Jak je tento trh rozvinutý? Které významné firmy působí v prezentované oblasti? O které výrobky…


17.9.2021

Vietnam - největší pivní trh v regionu JV Asie

Vietnam je největším pivním trhem v regionu jihovýchodní Asie a roční spotřeba piva na obyvatele se zde před covidem přiblížila 50 litrům. Přichází však rok 2020 a vietnamský pivní průmysl je pod velkým tlakem.


10.9.2021

Příležitosti ve Vietnamu pro kvalitní mléčné výrobky

Mléko ve Vietnamu se objevuje před 100 lety, kdy Francouzi přivezli do Vietnamu první dojnice. Dnes je zde roční obrat s mlékem a mléčnými výrobky přibližně 120 miliard Kč ročně s téměř 10% růstem.


3.9.2021

Dračí ovoce trpí pandemickými problémy

Největším světovým producentem a vývozcem dračího ovoce je Vietnam, kam rostlinu přivezli Francouzi v 19. století. Roční produkce oblíbeného kaktusovitého ovoce ve Vietnamu dnes převyšuje jeden milion tun, což je trojnásobek sklizně veškerého ovoce v České republice. Drtivá většina dračího ovoce je určena na vývoz, především do Číny.


27.8.2021

Delta Mekongu – stěžejní zemědělská oblast v ohrožení změn klimatu

Téměř 5 000 km dlouhá řeka Mekong pramení v Tibetu, protéká zeměmi JV Asie a ve Vietnamu se vlévá do Jihočínského moře. Delta řeky ve Vietnamu má velikost poloviny České republiky a je domovem 20 mil. obyvatel.

zobrazit po
  • 1
  • 2
  • následující
  • poslední