přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
1.7.2019

Zákaz dovozu skotu z ČR do Kazachstánu

Ministerstvo zemědělství ČR informuje, že prostřednictvím Velvyslanectví ČR v Kazachstánu obdrželo informaci o zákazu dovozu skotu z ČR do Kazachstánu. Důvodem zákazu je nekalé jednání dosud neznámého subjektu nebo subjektů při vývozu skotu, pokud jde o deklarování plemenné příslušnosti zvířat. Toto nekalé jednání je nyní předmětem šetření.25.7.2018

Stav mléčného skotu v Kazachstánu

Současná situace chovu mléčného skotu v Kazachstánu je nedostačující, uvádí zpráva, kterou vypracovala kazašská Komora pro chov mléčného skotu.


19.7.2018

Vytvoření masného klastru v Západním Kazachstánu

Dle informací, které poskytl vedoucí oddělení živočišné výroby Úřadu zemědělství Západního Kazachstánu, pan Almat Esbolov, se v Západním Kazachstánu plánuje vytvořit masný klastr, jehož cílem je propojení kazašských farmářů, zpracovatelů a prodejců živočišné produkce.


3.4.2018

Stručná informace o dovozu skotu do Kazachstánu

V letech 2014 – 2016 bylo do Kazachstánu importováno 10 605 ks skotu, z toho 116 ks skotu bylo exportováno z ČR, což v celkovém objemu činí více jak 1%.