přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Kazachstán v roce 2020 v hovězím mase soběstačný na 104 %

1.4.2021

Podle předsedy představenstva kazachstánského Svazu masa, pana Asylzhana Mamytbekova (bývalého ministra zemědělství), byl Kazachstán v roce 2020 v hovězím mase soběstačný na 104 %.

Podle něj se v současné době v Kazachstánu chová 3,55 milionu kusů skotu, z nichž polovina je zapojena do programu zlepšování chovu.

Další informace z oblasti zemědělství a potravinářství:

 • Vláda plánuje změny v opatřeních na podporu zemědělství. V rámci již rozpracovaných opatření se zlepší systém vyplácení dotací v oblasti zemědělství. Bude přihlédnuto k rozdílům při výrobě a zpracování zemědělských produktů v regionech.

 • Ministerstvo zemědělství Kazachstánu nadále usiluje o diverzifikaci zemědělské plochy a o přechod na produkci vysoce výnosných plodin. Plánuje se rovně snížení plochy pro osévání obilovin a zvýšení plochy pro olejnatá semena a rostlinné plodiny.

Aktuální informace k situaci ve vztahu ke koronaviru:

 • Systém sčítání onemocnění a výskytu COVID byl v Kazachstánu změněn, nově jsou mezi pacienty SARS-CoV-2 také považováni ti, kteří mají podobné příznaky, ale negativní výsledek testu PCR.

 • K 31. březnu bylo v zemi registrováno 295,5 tis. případů nákazy koronavirem, 267,1 tis. lidí se uzdravilo a 3,7 tis. lidí zemřelo.

 • Kazachstán se přesunul do „červené“ zóny, pokud jde o míru šíření koronavirové infekce.

 • Kampaň za očkování populace proti COVID-19 v Kazachstánu začala již v únoru, nicméně k dnešnímu dni bylo očkováno méně než 50 tisíc lidí. Vláda tvrdí, že do konce roku plánuje naočkovat 10 milionů občanů. V první fázi byly zakoupeny vakcíny ruské výroby - Sputnik V.
  Od dubna se plánuje začít používat kazachstánskou vakcínu „QazCovid-in“, která byla vyvinutá Výzkumným ústavem pro problémy biologické bezpečnosti.

 • V dubnu je plánováno očkování více než milionu Kazachstánů.

 

Artyom Lukasov,
zahraniční spolupracovník Ministerstva zemědělství
Tel: +7 701 515 0541, E-mail: artom_lukasov@mzvcz

 • Tisk stránky
 • Poslat e-mailem