přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Zástupci potravinářských podniků z Republiky Komi (Rusko) navštívili český potravinářský veletrh SALIMA

21.3.2018

Ve dnech 26. února až 1. března 2018 navštívila Českou republiku oficiální delegace Republiky Komi (Ruská federace). Akce byla realizována formou projektu na podporu ekonomické diplomacie financovaného Ministerstvem zemědělství ČR, na organizaci se velkou měrou podílel Generální konzulát ČR v Sankt Peterburgu.

Incomingová mise navázala na českou podnikatelskou misi do Syktyvkaru v září 2017, kdy v rámci oficiálních jednání ruská strana informovala o plánech některých potravinářských podniků modernizovat své výrobní provozy a projevila zájem o české technologie.

Delegaci vedla první náměstkyně ministra zemědělství a spotřebitelského trhu Republiky Komi N. Kolbasjuk, kterou doprovázeli představitelé nejvýznamnějších potravinářských podniků Republiky Komi, konkrétně Syktyvkarského pivovaru, Syktyvkarského lihovaru a Drůbežárny Zelenskaja.

Hlavním bodem programu byla návštěva mezinárodního potravinářského veletrhu SALIMA TECHNOLOGY v Brně, kde proběhla jednání s 11 výrobci zařízení pro potravinářský průmysl, přičemž některá z nich se uskutečnila v rámci návštěvy referenčních objektů, kde jsou technologie úspěšně používány. V rámci programu proběhlo rovněž setkání s náměstkem Ministerstva zemědělství ČR J. Šírem, kde byly vedle potravinářství projednány také možnosti spolupráce v agrárním sektoru (zejména vývoz českého plemenného skotu).

Republika Komi se rozkládá na severovýchodě evropské části Ruské federace. Žije zde pouze 1 mil. obyvatel. Jsou zde provozovány 3 drůbežárny a 5 mléčných farem. Dále se zde nachází 14 velkých i středních pekáren, závod na výrobu cukrovinek, 3 závody na zpracování masa, 2 mlékárenské závody, 1 pivovar a 1 lihovar.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem