přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Zambijský ministr zemědělství na návštěvě veletrhu TECHAGRO

12.4.2016

Úspěšný brněnský veletrh TECHAGRO zaměřený na zemědělskou techniku letos navštívil vedle řady dalších zahraničních návštěvníků i zambijský ministerstva zemědělství Given Lubinda se svou delegací. Ministr Lubinda tak opětoval návštěvu ministra zemědělství ČR Mariana Jurečky, kterou absolvoval v srpnu minulého roku.

Oba ministři by rádi navázali na své dobré vztahy i v oblasti obchodu a investic. Ministr Lubinda se proto se svým doprovodem přijel přesvědčit o možnostech českých výrobců a vývozců. Na tuto návštěvu bude navazovat cesta M. Jurečky do Zambie v termínu od 13. do 15. dubna, kterou vykoná v doprovodu podnikatelské delegace. Zambijské delegaci byly v Brně představeny nové technologie, které mohou přispět k rozvoji zemědělství a potravinářství i ve specifických podmínkách Afriky. Ministr Lubinda navštívil i vybrané zemědělské provozy, kde jej nejvíce zaujaly výnosy rostlinné výroby, možnosti využití technologií bioplynových stanic a užitkovost krav s tržní produkcí mléka.

Na bilaterálním jednání s ministrem Jurečkou byly diskutovány i další možnosti rozvoje spolupráce ČR a Zambie v oblasti zemědělství a potravinářství.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem