přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

V Moskvě proběhl festival českého piva „Pěnivé Česko“

14.12.2018

V síti restaurací Gambrinus v Moskvě proběhl od 29. listopadu do 6. prosince festival českého piva „Pěnivé Česko“. Cílem akce bylo zvýšit povědomí o tradičním českém nápoji a připomenout ruským konzumentům, že skutečné české pivo je to, které se vyrábí v České republice. V rámci akce proběhl doprovodný program jako např. výstava fotografií, turnaj ve stolním hokeji, kvíz o České republice a další. Restaurace zároveň nabízely speciální české menu, díky kterému mohli hosté ochutnat utopence, pečená kolena či smažený sýr. Festival vyvolal velmi pozitivní ohlasy mezi návštěvníky i na sociálních sítích.

Zastupitelský úřad v Moskvě ve spolupráci s agenturou A-Group Communications a ruskou sítí restaurací Gambrinus zrealizoval marketingovou aktivitu, kterou financovalo Ministerstvo zemědělství České republiky. Díky synergii všech zúčastněných se uskutečnil první festival českého piva v Moskvě a volně navázal na Festival České republiky, který se konal letos v září. Slavnostní večer zahájil mimořádný a zplnomocněný velvyslanec ČR v Ruské federaci V. Pivoňka, zemědělská diplomatka N. Hrušková a autor knihy Po cestách a stezkách českých pivovarů pan E. Pivovar.

Během festivalu českého piva, který trval celý týden ve všech restauracích Gambrinus v Moskvě (celkem pět poboček) měli návštěvníci možnost ochutnat různé druhy českého piva, speciálně připravené české menu a užít si tradiční českou atmosféru. V restauracích se konal doprovodný program jako např. výstava fotografií ČR, turnaj ve stolním hokeji, lekce s pivním sommeliérem, kvíz o České republice a další.

Hlavním cílem akce bylo zvýšit povědomí o českém pivu a upozornit na skutečnost, že pravé české pivo chráněné zeměpisným označením se vyrábí pouze v České republice.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem