přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Úspěšná incomingová mise zástupců Libanonu

25.11.2019

Ve dnech 14. – 16.11.2019 zorganizoval ZÚ ČR v Bejrútu ve spolupráci s MZe ČR a MZV ČR zemědělský projekt zaměřený na exportní zapojení českých firem při modernizaci libanonské potravinářské výroby.

Cílem Projektu na podporu ekonomické diplomacie bylo představit české výrobce technologických zařízení, včetně výrobců zemědělských komodit, za účelem podpory exportní aktivity českých firem. Do ČR přicestovaly přední libanonské firmy z oborů pivovarnictví, minerálních vod a nealkoholických nápojů (BEIRUT Beer, ELMIR Craft Beer a BEV Holding) a profesor Americko-libanonské univerzity v Bejrútu zabývající se problematikou technologie potravin.

Program návštěvy byl zaměřen nejenom na prezentaci českých firem a jejich výrobků, ale i na možnost přímého nákupu včetně získání vstupních informací pro podnikání v ČR.

Cílem cesty do ČR představitelů libanonských pivovarů byl zájem o nákup žateckého chmele. Prezentace včetně komerčního jednání se uskutečnila v sídle české společnosti TOP HOP, s.r.o. Na základě inspekce výrobního zařízení a kvality produkce proběhla komerční jednání s cílem pravidelných dodávek chmelu do Libanonu počínaje rokem 2020.

Vzhledem k plánované expanzi libanonských pivovarů byla zorganizována návštěva dvou pivovarů vyrobených a instalovaných společností TECHNOEXPORT, a.s. (minipivovaru v Praze a v Kutné Hoře). Předmětem zájmu byly technologie výroby, pracovní postupy a druhy vyráběných piv.

Výsledkem jednání v oblasti minerálních vod bylo uzavření kontraktu mezi českou společností specializující se na plnicí linky pro stáčení nápojů a tekutin Raveco Bottling s.r.o  a libanonskou firmou BEV Holding na nákup dvou linek na plnění minerálních vod do skleněných lahví a hliníkových plechovek. Předmětná libanonská firma je výrobcem minerálních vod RIM, pokrývá 70% místního trhu. Je první firmou, která bude na místním trhu nabízet minerální vody ve skleněných lahvích a také v plechovkách. Instalace uvedených linek a zahájení výroby je plánováno na 1. kvartál 2020.

Zástupci Libanonu navštívili rovněž firmu NATE, a.s., kde se zajímali o kompletní linky pro stáčení nápojů a jiných tekutin.  

Uvedená propagační exportní akce přinesla konkrétní výsledky nejenom v podobě získání nových kontaktů, ale i ve sjednání obchodních dohod, což znamená navýšení exportních aktivit českých firem. České i libanonské firmy si při navazování obchodních vztahů velice považují podpory českých státních subjektů (zastupitelského úřadu a odborných ministerstev), která prodejci i nakupujícímu dodává pocit jistoty a serióznosti.

1


2


3


 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem