přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Srbští dovozci „genetiky“ a bosenští chovatelé na mezinárodním agrosalónu Země živitelka

29.8.2018

Letošní 45. ročník Země živitelky navštívili v rámci projektu ekonomické diplomacie opětovně i zemědělští podnikatelé ze Srbska a Bosny a Hercegoviny.

Na základě vyhodnocení incomingové podnikatelské mise na veletrh Země živitelka z loňského roku, která byla zaměřena především na dovozce skotu smíšené užitkovosti do Bosny a Hercegoviny a velkochovatele prasat ze Srbska, a jež vyústila v realizaci konkrétních obchodů, se MZe rozhodlo zrealizovat podobnou misi i v  roce letošním.

S ohledem na zájem českých firem, potenciál místního trhu i nová veterinární opatření, která zamezují dovoz prasat z ČR, patřila tentokrát hlavní pozornost MZe ČR bosenským chovatelům masného skotu a srbským dovozcům inseminačních dávek a veterinářských farmaceutik. Tak jako v loňském roce bylo i letos hlavním cílem projektu umožnit českým firmám B2B jednání s obchodními partnery, a to jak cílovými zákazníky, tak i dovozci. Navíc, vzhledem k popularitě českého skotu na Balkáně doplnil skupinu podnikatelů rovněž přední srbský zemědělský novinář, autor odborného pořadu pro zemědělce „Bolja Zemlja“ pan Uroš Davidović.

Zatímco zájem chovatelů z Bosny a Hercegoviny zaujala především unikátní prezentace European Angus show připravená Českým svazem chovatelů masného skotu, srbští dovozci „genetiky“ se soustředili spíše na expozici českých šlechtitelů a plemena smíšené užitkovosti.   

Samozřejmě všichni účastníci projektu se měli možnost seznámit i s širokou nabídkou českých firem v oblasti technologií a zemědělské mechanizace a rovnou tak v rámci individuální části programu vedli konkrétní jednání, kterým byl přítomen zemědělský diplomat ČR v Srbsku pan Pavel Svoboda.

 

4 3 2 1
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem