přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Školení pro členské firmy Potravinářské komory ČR o možnostech dodávek zboží pro humanitární operace Světového potravinového programu (WFP)

2.5.2018

Stálý představitel ČR při FAO a WFP průběžně sleduje realizaci humanitárních operací Světového potravinového programu (WFP) a aktuální nárůst objemů nákupu zboží a služeb způsobený růstem počtu a intenzity humanitárních krizí na globální úrovni. České potravinářské firmy zatím neprojevují dostatečný zájem o obchodní příležitosti spojené s nákupem potravin pro realizaci operací WFP. Na základě předchozích kontaktů SP ČR a MZe s vedením Potravinářské komory ČR proběhlo dne 24. dubna 2018 v pražském sídle PK ČR školení pro české potravinářské firmy o možnostech dodávek pro WFP.

Školení bylo v první části zaměřeno na celkovou prezentaci WFP a aktuálních humanitárních operací realizovaných touto organizací. Druhá část byla zaměřena na problematiku registrace nových dodavatelů WFP, na konkrétní segmenty nejpravděpodobnějšího uplatnění českých dodávek a na přípravu obchodních nabídek pro WFP (prezentace viz příloha). Účastníkům školení byl dále distribuován podklad o možnostech dodávek pro WFP (příloha),  přehled odpovědí WFP na časté otázky nových dodavatelů, podrobný dotazník WFP pro registraci dodavatelů a 9 specifikací WFP pro složení potravin.  

Akce přispěla ke zvýšení informovanosti českých potravinářských firem a jejich zájmové organizace - Potravinářské komory ČR - o obchodních příležitostech v oblasti dodávek pro WFP.

 

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem