přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Seminář „Situace v zahraničním obchodě pivem, chmelem a sladem“

24.6.2014

Dne 19. 6. 2014 se na Ministerstvu zemědělství uskutečnil odborný seminář pořádaný Ministerstvem zemědělství a Českým svazem pivovarů a sladoven nazvaný „Situace v zahraničním obchodě pivem, chmelem a sladem“ konaný pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky.

Seminář, zaměřený hlavně na pivovary, sladovny a pěstitele chmele, byl rozdělen do čtyř částí. Po úvodním slovu pana ministra byla první část věnována situaci na trhu pivovarnictví, chmelařství a sladovnictví (přednášející Vladimír Balach a Pavel Šponer). Druhá část se týkala podmínek agrárního zahraničního obchodu s mimounijními zeměmi a možnosti podpory exportu ze strany Ministerstva zemědělství (přednášející Petr Ježek). Poslední přednášející se zaměřil na specifika trhu potravin v Japonsku (Marcel Sauer).

Pivo, slad i chmel byly identifikovány jako zboží, které jednak významně reprezentuje Českou republiku v zahraničí, jednak má další potenciál růstu objemu prodeje.

V následující diskuzi se účastníci semináře vyjádřili k možnostem další podpory exportu ze strany Ministerstva zemědělství a byly projednávány návrhy na možnosti spolupráce státní správy, vládních agentur a profesních organizací pro zefektivnění této podpory.

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem