přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Seminář o proexportních aktivitách MZe a setkání se zemědělskými diplomaty

14.11.2017

Ministerstvo zemědělství a Potravinářská komora ČR uspořádali ve dnech 9. a 10. listopadu 2017 pravidelný proexportní seminář.

Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Potravinářskou komorou ČR uspořádalo odborný seminář na téma „Proexportní aktivity Ministerstva zemědělství a setkání se zemědělskými diplomaty“, který se uskutečnil ve dvou termínech, a to 9. listopadu 2017 v Praze v hotelu Clarion Hotel Prague Old Town a 10. listopadu 2017 v Olomouci v hotelu Ibis.

Seminář oficiálně zahájila zástupkyně ředitele odboru zahraničně obchodní spolupráce paní Karolína Bartošová společně se zástupcem Potravinářské komory panem Jiřím Pondělíčkem. Zástupci Ministerstva zemědělství podali komplexní informaci o jednotlivých aktivitách rezortu na podporu zahraničního obchodu a možnostech využití dotačního programu 9H. Zúčastnění se v příspěvcích ČEB a EGAP měli možnost seznámit s nabídkou produktů zmíněných institucí, které mohou využít při realizaci svých exportních projektů. V druhé části semináře se představili jednotliví zemědělští diplomaté působící v Rusku, Číně, Saúdské Arábii, Srbsku, USA a Libanonu. V rámci svých prezentací představili příslušná teritoria z hlediska možností rozvoje vzájemného agrárního obchodu a upozornili na případné obtíže v obchodním styku. Následoval prostor pro individuální konzultace, kdy zástupci jednotlivých firem měli příležitost prodiskutovat své exportní záměry do konkrétních teritorií s příslušnými zemědělskými diplomaty včetně projednání možností exportního financování se zástupci ČEB a EGAP. Diskuze pokračovala při následujícím pracovním obědě. Seminářů se zúčastnilo přes 50 zástupců různých společností, kteří reprezentovali celé spektrum zemědělské a potravinářské výroby.

Prezentace ze semináře naleznete v příloze.

 

1

 

 

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem