přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Seminář o podpoře exportu české zemědělské a potravinářské produkce do třetích zemí

30.11.2016

Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Potravinářskou komorou ČR uspořádalo seminář na téma „Proexportní aktivity Ministerstva zemědělství“, který se konal ve dvou termínech, a to 24. listopadu 2016 v Praze v hotelu Clarion Hotel Prague Old Town a 25. listopadu 2016 v Olomouci v hotelu Ibis.

Seminář oficiálně zahájila náměstkyně Jaroslava Beneš Špalková společně se zástupcem Potravinářské komory Jiřím Pondělíčkem. Seminář byl zaměřen na zemědělské a potravinářské podniky, přičemž základním smyslem jeho konání bylo poskytnout komplexní informaci o možnostech využití řady nástrojů na podporu exportu české produkce do zahraničí.

Zástupci Ministerstva zemědělství vystoupili s příspěvky orientovanými na agrární zahraniční obchod, nástroje na podporu vývozu a obchodní dohody EU se třetími zeměmi. Své aktivity prezentovaly instituce exportního financování s podporu státu EGAP a Česká exportní banka. V druhé části semináře vystoupili zemědělští diplomaté působící v Rusku, Číně, Saúdské Arábii a Srbsku, kteří posluchače seznámili s příslušnými trhy, jejich potenciálem a možnými obtížemi při obchodu s těmito zeměmi.

Při následném pracovním obědě měly firmy možnost se osobně seznámit a prodiskutovat možnosti podpory svých exportních záměrů. Seminářů se zúčastnilo přes 50 zástupců různých společností, kteří reprezentovali celé spektrum zemědělské a potravinářské výroby.

Prezentace z tohoto semináře naleznete v příloze pod článkem.

Seminář


Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem