přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Seminář k proexportním aktivitám MZe na Zemi živitelce

5.9.2017

Dne 24. srpna 2017 se při příležitosti 44. ročníku výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích uskutečnil pod záštitou Ministerstva zemědělství a Potravinářské komory seminář na téma „Proexportní aktivity Ministerstva zemědělství a setkání se zemědělskými diplomaty“.

Seminář oficiálně zahájil náměstek sekce zemědělských komodit, zahraničních vztahů a ekologického zemědělství pan Jiří Šír společně s ředitelem pro zahraniční vztahy z Potravinářské komory ČR panem Jiřím Pondělíčkem.

V první části proběhly prezentace o možnostech podpory českého vývozu do třetích zemí, které poskytuje českým exportérům Ministerstvo zemědělství. Dále zástupci institucí exportního financování (Česká exportní banka, Exportní garanční a pojišťovací společnost) představili své produkty a nástroje, které lze při vývozu využít. Se svým příspěvkem a popisem proexportních aktivit vystoupil pan Pavel Bobek z odboru ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí.

V druhé části semináře vystoupili zemědělští diplomaté působící v Rusku, Číně, Saúdské Arábii, Srbsku a Libanonu, kteří posluchače seznámili s jednotlivými trhy, jejich potenciálem a možnými obtížemi při obchodu s těmito zeměmi. V rámci diskuze vyzval Stálý představitel ČR v Římě všechny účastníky k participaci na projektech FAO (Organizace OSN pro výživu a zemědělství) a WFP (Světový potravinový program).

Semináře se zúčastnilo přes 30 zástupců různých společností, kteří reprezentovali rozmanité výrobní sektory (sladovnický, pivovarnický, mlékárenský, masný, pekárenský a další).

Všechny prezentace z této akce naleznete v příloze níže.

1

 

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem