přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Saudi Agrofood 2018 – s již tradiční účastí českých exportérů na největší zemědělsko-průmyslové výstavě v zemi

17.10.2018

Již 3. rokem po sobě přilákala nejvýznamnější sektorová výstava v největší arabské zemi Blízkého východu české exportéry k přímé účasti na národním stánku, který v rámci Projektu ekonomické diplomacie z finančních prostředků Ministerstva zemědělství zajistil zastupitelský úřad v Rijádu, aby prezentovali své výrobky a služby místním importérům a distributorům.

Na veletrhu, který se konal v Rijádu od 7. do 10. října 2018 na ploše 6 847 m2, se prezentovalo 342 firem z 31 zemí, z toho 10 vystavovalo v samostatných stáncích. O popularitě výstavy hovoří návštěvnost, která se oproti loňsku letos zvýšila o plnou čtvrtinu na celkových 15 384 registrovaných hostů.

Na českém stánku vystavovali prostřednictvím svých zástupců společnosti Steiner & Kovarik, nabízející kvalitní čokoládu. Dále Emco s širokým sortimentem výrobků cereální stravy, müsli sušenek a tyčinek. Společnost Amylon se prezentovala především BIO balenými výrobky a pudingy, pozornost návštěvníků upoutaly jejich bezlepkové kaše a směsi.

Tři potravinářské subjekty doplňovaly firmy VVS a Bornit, jejichž nabídka je určena převážně pro zemědělskou výrobu.

Výstava nabídla ideální platformu pro vystavovatele i návštěvníky s možností projednat a diskutovat o nových obchodních příležitostech.

Skladba nabídky českých vystavovatelů potravin zapadá do současných trendů spotřebitelské poptávky na saúdskoarabském trhu, kdy dochází k výraznému zvýšení zájmu o zdravou výživu. Výhodou je, že místní výrobci v uvedeném segmentu nejsou zatím příliš aktivní, což zvyšuje šance uplatnění českého zboží na místním trhu.

Na příkladu úspěšných firem, které již v teritoriu realizují obchodní případy, byla potvrzena nutnost opakovaných návštěv u potencionálních partnerů v této zemi.

 

1

 

2
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem