přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Rusko má zájem o spolupráci v oblasti chovu skotu

29.5.2019

Ve dnech 11. – 15. května 2019 navštívila ruská delegace výstavu ANIMAL TECH v Brně a jednala s firmami, které mají zájem rozvíjet spolupráci v oblasti živočišné výroby s Ruskou federací. Během svého pobytu v ČR také účastníci navštívili farmy, kde měli možnost prohlédnout si nabídku českých technologií a plemenných zvířat. Pro ruskou a běloruskou delegaci byl uspořádán odborný seminář, který se týkal chovu skotu. Akce se uskutečnila v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED), kterou financovalo Ministerstvo zemědělství ČR, a organizovala zemědělská diplomatka N. Hrušková.

Ruská delegace se zúčastnila oficiálního zahájení veletrhu ANIMAL TECH za přítomnosti premiéra ČR A. Babiše, ministra zemědělství ČR M. Tomana a dalších významných hostů. Následně proběhly návštěvy stánků a jednání s českými firmami. Ruští účastníci projevili zájem především o oblast moderních technologií pro chov skotu, plemenná zvířata a inseminační dávky. Všechny zúčastněné zaujal doprovodný chovatelský program výstavy, především pak Národní šampionát holštýnského skotu.

Ruská i běloruská delegace se společně zúčastnily odborného semináře zaměřeného na chov skotu, který zahájil náměstek ministra zemědělství ČR Jiří Šír. Mezi vystupujícími byli přední specialisté ČR v oblasti chovu skotu jako např. J. Kučera (Českomoravská společnost chovatelů), V. Osička, P. Žirovnický, L. Dvorský a další.

Program delegace dále pokračoval návštěvami farem v okolí Brna.

Nikola Hrušková
(zemědělský diplomat, ekonomické oddělení ZÚ Moskva)

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem