přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

První oficiální prezentace moravských vín na veletrhu Vinexpo New York 2020

12.3.2020

Představitelé 9 moravských vinařství ve dnech 2. - 3. března 2020 prezentovali vína z ČR v rámci oficiální účasti, kterou zorganizovala česká ambasáda ve Washingtonu D.C. ve spolupráci s MZe.

Vinařství Baloun, Lechovice, Sonberk, Templářské sklepy Čejkovice, Volařík, Ludwig, Lacina, Gala a Krásná hora představila svá vína nejen v rámci společného “českého stánku”, ale i v průběhu master class s ochutnávkou, kterou perfektně vedli Martin Pastyřík (prezident Asociace Sommelierů ČR) a Dagmar Fialová (marketingová a obchodní ředitelka vinařství Sonberk). 

Svou kvalitou se moravská vína vyrovnají nebo často i předčí konkurenci ze zahraničí. Proto jsou účast na obdobných akcích, propagace ČR a aktivní přítomnost na trhu klíčovými komponenty úspěchu na vysoce konkurenčním americkém trhu. 

Zpracoval: P. Ježek, zemědělský diplomat velvyslanectví ČR ve Washingtonu, D. C.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem