přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Propagace českého potravinářského sektoru na mezinárodním veletrhu Seoul Food 2018

9.5.2018

Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Soulu připravilo projekt ekonomické diplomacie, zaměřený na podporu exportu české potravinářské produkce do Korejské republiky. Projekt byl realizován v rámci účasti České republiky na mezinárodním potravinářském veletrhu Seoul Food 2018.

Ve dnech 1. - 4. května 2018 se v Soulu uskutečnil jeden z nejvýznamnějších asijských mezinárodních potravinářských veletrhů Seoul Food 2018. V letošním roce se jej zúčastnilo 2 270 domácích a 678 zahraničních vystavovatelů ze 40 zemí, kteří vystavovali svoje výrobky na ploše 76 121 m². Veletrh navštívilo více jak 54 tisíc návštěvníků. Kromě potravin a nápojů se na akci představili výrobci výrobních a balících linek, vybavení kuchyní apod.

Česká republika se na ploše 40 m² prezentovala formou samostatné expozice, kterou v rámci projektu ekonomické diplomacie připravilo Velvyslanectví ČR v Soulu ve spolupráci Ministerstvem zemědělství. Českou expozici tvořily dva výstavní stánky, na kterých byly představeny společnosti RAVY, Pilsner Urquell, Pivovar Velké Popovice, Karlovarská Becherovka, Česká Whisky, dále vína z Vinařství Ludwig, Sonberk, Kubík, Michlovský, Pavlovín, Rodinné vinařství Jedlička Bořetice, Templářské Sklepy Čejkovice a cukrovinky Pralinesa a Carla.

Na české expozici probíhaly ochutnávky potravin a nápojů z České republiky. Ze strany návštěvníků byl největší zájem o masné výrobky společnosti RAVY, o české pivo z Plzeňského Prazdroje a z Pivovaru Velké Popovice a v neposlední řadě též o tradiční Karlovarské oplatky.

Účast na veletrhu Seoul Food 2018 umožnila českým firmám představit v Korejské republice své výrobky a navázat tak na předchozí akce na podporu exportu potravinářské produkce do Korejské republiky. Úspěch české prezentace na veletrhu Seoul Food 2018 byl podtržen velkým zájmem o celou českou expozici, kterou navštívili nejen představitelé korejských firem, ale též zástupci korejských institucí a obchodních asociací.

 

1
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem