přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Propagace českého potravinářského sektoru na mezinárodním veletrhu Seoul Food 2019

28.5.2019

Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Soulu připravilo projekt ekonomické diplomacie, zaměřený na podporu exportu české potravinářské produkce do Korejské republiky. Projekt byl realizován v rámci účasti České republiky na mezinárodním potravinářském veletrhu Seoul Food 2019.

Ve dnech 21. - 24. května 2018 se v Soulu uskutečnil 12. ročník jednoho z nejvýznamnějších asijských mezinárodních potravinářských veletrhů Seoul Food 2019. V letošním roce se jej zúčastnilo 887 domácích a 585 zahraničních vystavovatelů ze 47 zemí, kteří vystavovali svoje výrobky na ploše 76 121 m². Veletrh navštívilo více jak 55 tisíc návštěvníků. Kromě potravin a nápojů se na akci představili výrobci pro vybavení potravinářských provozů.

Česká republika se na ploše 45 m² prezentovala formou samostatné expozice, kterou v rámci projektu ekonomické diplomacie připravilo Velvyslanectví ČR v Soulu ve spolupráci Ministerstvem zemědělství. Českou expozici tvořily tři výstavní stánky, na kterých byly představeny společnosti Czech Royal Beer, Rudolf Jelínek, Budějovický Budvar, BlueTouch, Pilsner Urquell a Pivovar Velké Popovice. Prezentováno bylo pivo, ovocné destiláty, likéry, vína z vinařství Lahofer a absint.  Formou katalogové výstavy a vzorků byly představeny likéry společnosti Jan Becher, cukrovinky Carla a Karlovarské oplatky.

Na české expozici probíhaly ochutnávky potravin a nápojů z České republiky. Ze strany návštěvníků byl největší zájem o české pivo a lihoviny.

Účast na veletrhu Seoul Food 2019 umožnila českým firmám představit v Korejské republice své výrobky a navázat tak na předchozí akce na podporu exportu potravinářské produkce do Korejské republiky.

 

1

 

2
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem