přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Proexportní seminář na Zemi živitelce 2018

29.8.2018

Dne 23. srpna 2018 uspořádalo Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Potravinářkou komorou ČR odborný seminář s názvem „Jak na export do třetích zemí – konzultace se zemědělskými diplomaty“ v Českých Budějovicích.

Při příležitosti konání 45. ročníku mezinárodního agrosalónu Země živitelka se uskutečnil již tradiční proexportní seminář, avšak tentokrát v novém pojetí, kdy po prezentacích proběhla individuální jednání zúčastněných firem se zemědělskými diplomaty a místními zástupci pro zemědělství v daných zemích. V úvodu vystoupil zástupce Ministerstva zemědělství – ředitel odboru zahraničně obchodní spolupráce pan Jiří Šír, který představil aktivity, kterými resort podporuje české firmy v jejich úsilí uplatnit svou produkci na trzích třetích zemí. Úvodního slova se ujal i představitel Potravinářské komory ČR pan František Sládek z oddělení administrativní a projektové činnosti PK ČR.

Následovala stručná vystoupení jednotlivých zemědělských diplomatů působících v teritoriích Ruska, USA, Saúdské Arábie, Libanonu a Srbska. V angličtině vystoupili místní zástupci pro zemědělství působící při zastupitelských úřadech v Astaně (Kazachstán) a Kyjevě (Ukrajina). Tato forma podpory exportu byla pro účastníky semináře novinkou, jelikož tito místní zástupci svou činnost zahájili v listopadu loňského roku, resp. v únoru letošního roku, a proexportního semináře se zúčastnili poprvé.

Zbylý prostor byl věnován individuálním konzultacím účastníků s jednotlivými zemědělskými diplomaty a místními zástupci pro zemědělství. České firmy mohly využít příležitosti projednat své proexportní záměry i s představiteli České exportní banky a Exportní a garanční pojišťovací společnosti, kteří individuálně nabídli své nástroje podpory.

Semináře se zúčastnilo cca 50 lidí, kteří zastupovali nejrůznější oblasti zemědělské a potravinářské produkce.

1

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem