přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Prezentace českých potravinářských výrobků v Libanonu

26.10.2018

Ve dnech 19. – 20. října 2018 uspořádalo Velvyslanectví ČR v Bejrútu ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR formou PROPEDu dvoudenní společensko-propagační akci nazvanou Grill and Czech Beer Party. Během této akce přední české společnosti v potravinářském oboru, tj. Budějovický Budvar, Interlacto, Váhala a Boneco prezentovaly své výrobky.

Prezentační akce probíhala v bejrútské restauraci Shtrumpf. První den se akce zúčastnili pouze pozvaní hosté, mezi které patřili jak představitelé libanonského Ministerstva zahraničních věcí, Ministerstva zemědělství, Ministerstva turistiky a Ministerstva ekonomie, tak i významní libanonští podnikatelé, zejména z potravinářského a zemědělského sektoru. Druhý prezentační den byl zaměřen na širokou libanonskou veřejnost, početně zastoupená byla i česko-libanonská komunita žijící v Libanonu. Akci navštívilo celkem 300 hostů.

Vysoce byla hodnocena kvalita českého piva. Společnost Budějovický Budvar nově navázala spolupráci s místní firmou, jejímž úkolem bude propagace značky na velmi konkurenčním pivním trhu Libanonu. Nebývale velký zájem byl projeven o uzeniny společnosti Váhala, která úspěšně oslovila libanonskou křesťanskou komunitu. Jako vhodný doplněk k uzeninám byly prezentovány hořčice společnosti Boneco. Pozitivní byla rovněž odezva návštěvníků na kvalitu nabízených mléčných produktů společnosti Interlacto (sýry a zmrzlina), kde lze v příštím roce očekávat nárůst jejich exportu do Libanonu, popřípadě i do okolních zemí.

Cílem prezentace bylo posílení exportu českých potravin do Libanonu, jakožto i zvýšení renomé českých potravinářských výrobků.

 

1 2 3 4 5 6
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem