přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Prezentace českých firem na veletrhu Ildex 2018 v Ho Či Minově Městě

22.3.2018

Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí podpořilo účast českých firem na veletrhu Ildex 2018.

Ve dnech 14. – 16. března 2018 proběhla v Ho Či Minově Městě v rámci společného projektu ekonomické diplomacie Ministerstva zemědělství a Ministerstva zahraničních věcí prezentace českých firem na veletrhu Ildex 2018. Veletrh Ildex zaměřený zejména na zemědělské technologie, genetiku hospodářských zvířat, krmiva či veterinární přípravky je tradičně určen pro odbornou veřejnost nejen z Vietnamu ale z celého regionu jihovýchodní a východní Asie. Mezi vystavovateli byly firmy jak z Asie tak Evropy nebo severní Ameriky.

Díky podpoře MZe a MZV měly české firmy možnost vystavovat na společném stánku České republiky, představit své výrobky na samostatném odborném semináři „Czech Advanced Technologies and Products in Agriculture“ a pozvat své významné obchodní partnery na společenský podnik uspořádaný velvyslanectvím v Hanoji ve spolupráci s honorárním konzulem ČR v HCMC.       

Na úvod semináře, který navštívilo více než 50 zájemců, připomenul obchodní rada velvyslanectví ČR v Hanoji dlouhodobou spolupráci ČR a Vietnamu a významnou roli zemědělství ve vzájemných vztazích a zástupce Ministerstva zemědělství představil český zemědělský sektor a perspektivní české výrobky a technologie. V průběhu veletrhu pak zástupce MZe poskytoval informace návštěvníkům společné expozice ČR.

Kromě České republiky formou národních stánků podpořily účast svých firem Spojené státy, Nizozemsko, Korea, Francie a Čína. Celkem se pak na veletrhu prezentovalo 250 společností z 30 zemí. Z českých firem se veletrhu osobně zúčastnily v rámci české expozice firmy Bioveta, Biopreparáty, Natural, Schülke CZ, Vítkovice Envi a Zetor, samostatně pak Dominant CZ. Velkou pozornost si získaly například tři traktory Zetor vystavené při vstupu na výstaviště. Přítomné firmy absolvovaly zhruba 180 jednání se zahraničními zájemci, z nichž přibližně 30 vyhodnotily jako perspektivní.

 

1
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem