přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Prezentace českých firem na veletrhu Food Expo Hong Kong 2017

5.9.2017

Ministerstvo zemědělství podpořilo účast českých firem na veletrhu Food Expo Hong Kong 2017.

Ve dnech 17. - 19. srpna 2017 se na 28. ročníku veletrhu Food Expo Hong Kong představily české společnosti ze sektoru potravinářství a nápojů, jejichž účast byla podpořena v rámci plánu národních expozic České republiky pod patronací MZe.

Na společném stánku MZe o ploše 162 m2 prezentovalo své výrobky 11 českých společností: Bluetouch, Budějovický Budvar, Carla, Czech Royal Beer, Indiana, Kitl, Kostelecké uzeniny, PMS Přerov, Snack International - Marlenka, TEFCO CZ a Vinařství Ludwig. Většina firem zhodnotila ohlas ze strany návštěvníků veletrhu jako velmi pozitivní a vyjádřila zájem zúčastnit se i dalšího ročníku. Ke zvýšení viditelnosti české expozice přispěla i osobní návštěva nejvyšší představitelky Hongkongu paní Carrie Lam, která zavítala kromě českého pouze na stánek Polska a Japonska.

Vedle českých společností se veletrhu zúčastnilo dalších 1 500 vystavovatelů z 26 zemí, společně s Českou republikou své národní stánky na veletrhu nově představily Indie a Thajsko. Partnerskou zemí letošního ročníku bylo se svou rozsáhlou expozicí Japonsko.

Kromě obchodní části veletrhu zaměřené na odbornou veřejnost, ve které vystavovaly české firmy, se velkému zájmu těšila též prodejní část určená zejména místním zákazníkům.

O uskutečnění první oficiální účasti MZe na tomto veletrhu bylo rozhodnuto v souladu s předchozím zájmem českých firem. Na základě zpětné vazby českých společností bude zváženo zopakování účasti i v následujících letech či zorganizování navazujícího projektu na podporu ekonomické diplomacie ve spolupráci s GK Hong Kong.

 

3

 

2
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem