přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Prezentace českých a moravských vín v Londýně

28.5.2019

Dne 21. 5. 2019 se v Londýně na Zastupitelském úřadu ČR uskutečnilo B2B setkání vinařství z ČR a britských firem podnikajících v této oblasti. Akce se konala jako projekt na podporu ekonomické diplomacie (PROPED), který pořádalo velvyslanectví ČR v Londýně společně s Ministerstvem zemědělství ČR. Jejím účelem bylo rozšířit povědomí britských firem o vínech z ČR a vytvořit potenciál pro intenzivnější vzájemnou obchodní spolupráci.

Britským partnerům se představilo patnáct vinařství z ČR. Šlo o Vinařství Jakubík, Vinařství Spielberg, Marcuswine Trading a.s., Vinařství Josef Valihrach, s.r.o., Vinařství Stávek, Vinařství Jedlička – Bořetice, Vinařství Piálek & Jäger s.r.o., Vinařství Lahofer, a.s., Vinařství Krásná hora s.r.o., Vinselekt Michlovský a.s., Víno Masarik s.r.o., Nové vinařství, a.s., Vinařství Skoupil, Templářské sklepy Čejkovice a Vinařství Jiří Černý.

Akci zahájil velvyslanec ČR ve Velké Británii Jeho Excelence Libor Sečka. Následně proběhlo krátké představení vinařského sektoru ČR včetně stručného výčtu ocenění vín z ČR a prezentace Jihomoravského kraje.

Setkání se zúčastnilo přes sto hostů z Velké Británie včetně zástupců britských nákupčích vína, sommelierů, manažerů restaurací a hotelů, atd. Britští podnikatelé se intenzivně zajímali o podrobnější informace o vínech z ČR a konzultovali s vinaři možnosti spolupráce. Vysokou účastí byli přítomní vinaři potěšeni. Setkání doprovodilo krásné slunečné počasí, které umožnilo účastníkům využít k jednání rovněž zahradu velvyslanectví.

V rámci tohoto B2B setkání byly pro účastníky z obou zemí vytvořeny příležitosti pro získání kontaktů a informací k navázání další spolupráce. Naprostou nutností pro navázání obchodních vztahů je založení nebo nalezení subjektu, který by se přímo ve Velké Británii zabýval distribucí vín z ČR.

Podle reakcí účastníků lze setkání považovat za úspěšné. Zásadní pro navázání a vytvoření trvalejších vazeb však bude, zda se vinařstvím z ČR podaří přetvořit prvotní zájem na dlouhodobou obchodní spolupráci.

Zástupci některých vinařství z ČR se 22. 5. 2019 zúčastnili veletrhu London Wine Fair, aby se osobně seznámili s touto mezinárodní akcí a získali podrobnější informace o možnostech případné účasti na veletrhu v dalších letech.

 

1

 

2

 

3

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem