přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Oficiální návštěva Ukrajiny panem ministrem Jurečkou

1.3.2017

Ve dnech 14. – 16. února 2017 navštívil ministr zemědělství pan Marian Jurečka Kyjev za účelem podpory vzájemného obchodu obou zemí.

Ministr zemědělství pan Marian Jurečka se v rámci své návštěvy Ukrajiny setkal s místopředsedkyní vlády a spolupředsedkyní Mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci ČR-UA paní Ivannou Klympush – Tsintsadze. Tématem rozhovoru byla kromě možností rozvoje vzájemného agrárního obchodu a specifikace oblastí další spolupráce i pomoc, kterou poskytla ČR Ukrajině při její obnově a podpoře její demokratické transformace. 

Následně společně se svým ukrajinským protějškem panem Kutovyjem, panem velvyslancem Matulou a jeho zástupkyní paní Caisovou oficiálně zahájil podnikatelské fórum, kterého se zúčastnilo 13 českých firem a jejich potenciální ukrajinští partneři. Fórum se konalo v rámci mezinárodního zemědělského veletrhu Agro Animal Show 2017, na jehož zahajovací slavnostní ceremonii vystoupil i pan ministr Jurečka.

Při setkání se svým ukrajinským protějškem panem Tarasem Kutovyjem projednali aktuální stav zemědělství na Ukrajině a vyjasňovali perspektivní oblasti možného zapojení českých firem.

Kromě výše uvedených jednání se pan ministr Jurečka setkal s představiteli ukrajinských zemědělských asociací a navštívil Národní potravinářskou univerzitu, Ukrajinskou laboratoř kvality a bezpečnosti výrobků a setkal se se zástupci Vědecké rady Národní univerzity bio zdrojů a využití přírodních zdrojů.

Na realizaci akce se aktivně podíleli představitelé Zastupitelského úřadu v Kyjevě a zástupkyně agentury CzechTrade na Ukrajině.

Ukrajina
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem