přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Náměstkyně ministra zemědělství Jaroslava Beneš Špalková přijala delegaci čínské provincie Ťiang-su

27.5.2016

Ťiang-su patří mezi nejrozvinutější čínské provincie a její hlavní město Nanking je po Šanghaji druhým nejvýznamnějším obchodním centrem východočínského regionu. Ačkoli je v provincii poměrně rozvinuté zemědělství, které se převážně zaměřuje na rostlinnou výrobu a rybolov, jeho produkce nestačí v mnoha druzích zemědělských a potravinářských produktů zabezpečit soběstačnost provincie.

Delegace provincie Ťiang-su, vedená jejím viceguvernérem panem Xu Ming, byla přijata náměstkyní ministra paní Jaroslavou Beneš Špalkovou dne 25. května 2016.

Provincie Ťiang-su již spolupracuje s ČR v řadě oblastí, včetně biotechnologií a je partnerskou provincií Moravskoslezského kraje. Současné návštěvy využili čínští představitelé k prověření možností spolupráce v zemědělství.

V této souvislosti byly zmíněny oblasti technologií, výzkumu a vývoje, vzájemného obchodu a usnadňování navazování kontaktů mezi podnikateli. Obě strany se navzájem informovaly o struktuře svého zemědělství, představitelé MZe navíc zdůraznili vysokou kvalitu české produkce a informovali, že pro vývoz řady výrobků, zejména mléčných, disponují české firmy potřebnou certifikací pro čínský trh.

Počet obyvatel provincie Ťiang-su a stav potravinové soběstačnosti poskytuje prostor pro vývoz českých produktů, zejména živočišného původu. Viceguvernér Xu Ming vyzval českou stranu ke zvážení organizace podnikatelské mise.

Čína_1_052016

 

Následující den pak čínská delegace navštívila farmu Poláček Hole, která vyhrála historicky 1. titul v soutěži o Farmu roku (2002). Čínští hosté byli majitelem farmy panem Oldřichem Poláčkem seznámeni především s chodem nového kravína, produkcí mléka a s provozem navazující bioplynové stanice.

Čína_2_052016

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem