přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Na letošní Zemi živitelce se představily firmy z Argentiny

30.8.2018

S cílem pomoci českým firmám rozšířit jejich aktivity do zemí Jižní Ameriky zorganizovalo v pátek 24. srpna Ministerstvo zemědělství B2B setkání českých a argentinských firem v rámci agro-veletrhu Země Živitelka 2018.

Koncem roku 2017 došlo k uzavření partnerství mezi organizátory veletrhu Země Živitelka a jejich argentinskými protějšky, kteří stojí za jednou z největších zemědělských výstav jižní Ameriky, veletrhem AgroActiva. V návaznosti na úspěšnou českou účast v Argentině v červnu 2018 proto minulý týden přijela reciproční argentinská delegace i do Českých Budějovic, kde vystavovali zástupci několika společností zabývajících se zemědělskou technikou či chovem dobytka na národním argentinském stánku.

Samotného B2B jednání, které zahájil ředitel Odboru zahraničně obchodní spolupráce Ing. Jiří Šír, se zúčastnilo celkem 7 argentinských a 11 českých společností. Po úvodním zahájení došlo na samotný networking, kterého se žádná společnost neostýchala a proto velice rychle došlo k zajímavým diskuzím mezi potenciálními partnery z obou zemí. Celkově byl jako nejzajímavější obor mezi oběma zeměmi identifikován chov dobytka a plemenářství, o který byl velký zájem jak na české tak argentinské straně, v budoucích měsících tak bude Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Argentinskou ambasádou v Praze usilovat o navázání silnějších partnerství právě v této oblasti.

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem