přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství a Potravinářská komora uspořádaly pro podnikatele již třetí ročník odborného semináře - tentokrát na téma „Proexport a zemědělští diplomaté“

12.11.2015

O nejnovějších možnostech exportu diskutovali účastníci semináře, který se konal pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky a prezidenta Agrární a Potravinářské komory Miroslava Tomana. Pro zlepšení vývozu českých výrobků Ministerstvo zemědělství nově zřídilo funkci tzv. zemědělských diplomatů, kteří byli zástupcům firem představeni

Na semináři, který se konal 10. listopadu 2015 v kongresovém hotelu Clarion Old Town Prague, hovořili zástupci Ministerstva zemědělství, Potravinářské komory, Ministerstva zahraničních věcí, pojišťovny EGAP, České exportní banky, agentury CzechTrade a v neposlední řadě právě zemědělští diplomaté, kteří budou aktivně působit ve 4 teritoriích – Rusko (Nikola Hrušková), Srbsko (Pavel Svoboda), Saúdská Arábie (Eduard Řeháček) a Čína (Vladimír Randáček). Diplomaté seznámili účastníky s proexportním potenciálem těchto zemí.

Zástupci Exportní a garanční pojišťovny (EGAP), České exportní banky (ČEB) a agentury CzechTrade dále uvedli příklady z praxe a novinky v oblasti exportního financování. O legislativě, novelizovaném dotačním titulu 9Ha a 9Hb a možnostech účasti na veletrzích a výstavách informovala zástupkyně Ministerstva zemědělství (MZe) Jitka Borkovcová.

Zájem o danou problematiku potvrdila hojná podnikatelská účast z oboru potravinářství, zemědělství, ale také představitelů sektoru zemědělských a zpracovatelských technologií. V podobných informačních aktivitách pro podnikatelskou veřejnost bude MZe pokračovat i v budoucnu.

Seminář „Proexport a zemědělští diplomaté“

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem