přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Libanon má zájem o české zemědělské strojírenství

17.2.2020

Libanon, jakožto tradiční agrární země blízkovýchodního regionu, se v poslední době potýká s vážným nedostatkem svých zpracovatelských kapacit pro zemědělské produkty.

Ovoce a zelenina jsou pro libanonské hospodářství potenciálně významným vývozním artiklem, avšak velkou brzdou jsou nedostatečné a zastaralé zpracovatelské kapacity.

Český strojírenský průmysl má v Libanonu historicky dobré jméno a v zemi již našel v zemědělství mnoho uplatnění (m.j. plnící linka v pivovaru Bejrút beer nebo probíhající projekt na dodávku plnící linky na minerální vody pro společnost Rim).

Na základě předchozích referencí projevila Agrární a průmyslová komora Libanonu zájem o české linky na konzervování ovoce a zeleniny. Důvodem zvýšeného zájmu o navázání spolupráce je snaha podpořit vlastní zemědělskou výrobu a posílit své exportní možnosti.

Zemědělský diplomat na Velvyslanectví ČR v Bejrútu (Petr Sochor, e-mail: petr_sochor@mzvcz, GSM: +961 70 258310) poskytne případným zájemcům další informace a podporu v teritoriu.

s


  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem