přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Kuba: Incomingová mise pro zástupce skupiny GECOMEX a Ministerstva potravinářské výroby (MINAL) na MSV Brno

20.10.2017

Incomingovou misi, kterou vedli náměstek Ministerstva potravinářské výroby (MINAL) a první viceprezident skupiny podniků potravinářského průmyslu (GEIA) Kuby, připravilo Ministerstvo zemědělství a Zastupitelský úřad ČR v Havaně. Delegace kubánského Ministerstva potravinářské výroby a státních podniků sdružených pod skupinou GECOMEX (specializace na dovoz potravinářských technologií, mechanizace a hnojiv) byla pozvána ministrem zemědělství ČR k návštěvě 59. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Mise s dalším programem proběhla ve dnech 8. – 14. 10. 2017.

Proběhlo jednání delegace s ministrem zemědělství, náměstkem Ministerstva zahraničních věcí a zástupci EGAP. Jednalo se o možnostech budoucí spolupráce v oblasti potravinářských technologií, zemědělské mechanizace a zemědělských vstupů, o obchodních možnostech a pojištění vývozu.

Delegace se zúčastnila kulatých stolů a seminářů na téma obchodní spolupráce s Kubou a prohlédla si veletrh se zájmem zejména o technologie pro skladování potravin.

Ve dvou skupinách proběhly exkurze v jednotlivých zainteresovaných podnicích zaměřených na potraviny (dětská výživa, konzervy), technologii mlékáren, pivovarů a lihovarů, technologie pekáren, zemědělskou mechanizaci, hnojiva a přípravky na ochranu rostlin. Část delegace se rovněž zúčastnila programu souběžně probíhající incomingové mise z Kuby v gesci Ministerstva průmyslu a obchodu a jednání s Česko-Kubánskou smíšenou obchodní komorou.

Některé firmy zúčastněné na incomingové misi se účastnily březnové cesty ministra zemědělství ČR na Kubu a dalších stykových akcí MZe a měly tak možnost obnovit obchodní kontakty.

1

 

2

 

3

 

4
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem