přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Jednání pana náměstka Jiřího Šíra s předsedou Zemědělského výboru Parlamentu Ázerbájdžánu panem Eldarem Ibrahimovem

28.4.2017

Dne 24. 4. 2017 se na ministerstvu zemědělství uskutečnilo jednání pana náměstka Jiřího Šíra s delegací Zemědělského výboru Parlamentu republiky Ázerbájdžán vedené předsedou panem Eldarem Ibrahimovem. Jednání se rovněž zúčastnil velvyslanec Ázerbájdžánské republiky v ČR pan Shafiyev a obchodní rada pan Etibar Abdullayev.

Představitelé obou zemí v rámci jednání vyzdvihli dobré vzájemné vztahy a hovořili zejména o možnostech budoucí spolupráce v agrární oblasti a o posílení vzájemného agrárního obchodu. Diskuse proběhla zejména k připravované podnikatelské misi pana náměstka Šíra do měst Baku a Gandža, která se uskuteční ve dnech 16. – 19. května 2017. Dalšími tématy byla obecně situace v sektoru zemědělství obou zemí, dále pak nedávno uzavřené Memorandum o porozumění mezi ministerstvy zemědělství obou zemí (z roku 2015), jednání Česko-ázerbájdžánské smíšené hospodářské komise (leden 2017, Baku) a plánovaná návštěva ázerbájdžánských podnikatelů na výstavě Země živitelka, která proběhne v letošním roce.

Oba představitelé mimo jiné podpořili možnost výměny studentů a vědeckých pracovníků resp. spolupráci vědeckovýzkumných institucí. V krátkosti byla diskutována rovněž problematika členství ČR ve WTO a EU a s tím spojené možnosti obchodu.

Závěrem oba představitelé vyjádřili přesvědčení, že se bude spolupráce obou zemí v agrárním sektoru i nadále úspěšně rozvíjet.

1


  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem