přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Jednání o proexportních aktivitách v sektoru mléka a mléčných výrobků

4.11.2015

Dne 27. října 2015 přivítala náměstkyně ministra zemědělství Jaroslava Beneš Špalková v budově Ministerstva zemědělství zástupce společností a profesních organizací z oboru výroby mléka a mlékárenských výrobků.

Účastníci byli seznámeni s exportními příležitostmi v oblasti mléka a mléčných výrobků ve třetích zemích a nástroji, které ministerstvo v rámci proexportních aktivit využívá. Zemědělští diplomaté prezentovali detailnější podmínky a příležitosti pro tento sektor v destinacích své působnosti, tedy v Číně, Saúdské Arábii, Srbsku a Rusku. Rovněž nabídli své služby, které budou moci exportérům nabídnout po výjezdu do daného teritoria, který je plánován na leden 2016. Doposud méně využívané možnosti exportního financování s podporou státu představil zástupce pojišťovny EGAP Š. Kolanda.

Podobu nového dotačního programu 9.H – Podpora účasti na mezinárodních veletrzích a výstavách v zahraničí, jehož cílem je zintenzivnit podporu společnostem pro prezentaci na zahraničních trzích uvedl E. Vacek. Náměstek ministra zemědělství Jindřich Šnejdrla poté pohovořil o aktuální situaci na trhu s mlékem a dalším směřování dotační politiky v sektoru mléka a novinky z oblasti legislativy pro předmětný sektor prezentovala D. Třísková ze Sekce potravinářských výrob.

Foto 1

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem