přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Incomingová mise zástupců lesnického sektoru ze zemí Západního Balkánu

8.3.2019

Ve dnech 4. až 6. března proběhla v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie incomingová mise představitelů z oblasti lesního hospodářství z regionu Západního Balkánu do ČR.

První den návštěvy jednali účastníci mise v prostorách MZe ČR se zástupci českých výrobců a oborových sdružení především z oblasti mechanizace těžby dřeva, v jehož rámci měli české podnikatelské subjekty možnost blíže seznámit zahraniční hosty s výrobním programem jejich firem. Následující den pokračoval program návštěvou Ústavu pro hospodářskou úpravu lesa v Brandýse nad Labem (ÚHÚL), kde byli účastníci mise seznámeni s činností (ÚHÚL) a jeho participaci na realizaci projektu ČRA zaměřeném na ekologickou těžbu dřeva a lesního hospodaření, který proběhl v Bosně a Hercegovině. V odpoledních hodinách pak proběhla návštěva Lesnické a dřevařské fakulty České zemědělské univerzity v Praze, kde byla účastníkům představena činnost fakulty a možnosti studia na ní. Na závěr svého pobytu v ČR měli účastníci mise možnost seznámit se s činností Školního lesního podniku Masarykův les v Křtinách u Brna, který se zabývá mimo jiné výrobou strojů pro těžbu dřeva a pěstební činnost.  Součástí návštěvy byla mj. praktická ukázka provozu lanového systému pro soustřeďování dřeva, který je vhodnou alternativou pro klasické způsoby těžby dřeva zejména v hornatých a těžko přístupných lesních terénech vyskytujících se v řadě zemí balkánského poloostrova.

1


2


  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem