přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Arménské obchodní řetězce mají zájem o české potravinářské výrobky

13.7.2017

Ministerstvo zemědělství ČR zorganizovalo ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Jerevanu incomingovou misi zaměřenou na české potravinářské výrobky.

Incomingová mise se uskutečnila ve dnech 5. – 8. června 2017 a navázala tím na úspěšnou podnikatelskou misi, která se uskutečnila v Jerevanu v r. 2015.

Zástupci arménských obchodních řetězců za doprovodu zástupce MZe a ZÚ Jerevan navštívili během svého pobytu v ČR řadu českých firem zaměřených na produkci piva, masa a mléčných výrobků. Jednalo se konkrétně české firmy Czech Royal Beer, Kostelecké uzeniny, Pivovar Rohozec, Pivovar Ferdinand, Mlékárna Hlinsko (Tatra), Masokombinát Polička, Madeta, RAVY, Interlacto či Pivovar Nymburk.

Arménští obchodníci se setkali rovněž se zástupci ČEB a EGAP, se kterými diskutovali o možnostech exportního financování z ČR do Arménie.

V rámci své návštěvy v ČR, se arménská business delegace setkala i s ministrem zemědělství ČR Marianem Jurečkou, se kterým diskutovala o potenciálu a konkurenceschopnosti českých výrobků v Arménii.

2

 

1
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem