přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Incomingová mise srbských podnikatelů z rybářského sektoru v České republice

19.10.2017

Ve dnech 11.-13. října proběhla v rámci projektu ekonomické diplomacie incomingová mise zástupců srbských výrobců, zpracovatelů a dovozců ryb do ČR.

Prvním bodem programu incomingové mise byla návštěva ve Výzkumném ústavu rybářském a hydrobiologickém ve Vodňanech, kde byla účastníkům mise představen nejen jednotlivá pracoviště ústavu, ale i možnosti studia rybářství v rámci Jihočeské univerzity v Českých Budějicích. Mimo jiné měli srbští podnikatelé možnost seznámit se s experimentálním recirkulačním systémem chovu ryb, který je zde provozován pro účely výzkumu. Hlavním bodem programu však bylo B2B jednání s potenciálními českými dodavateli ryb a technologického vybavení pro chov ryb (mj. např. inovativní automatický systém krmení ryb nebo zařízení pro intenzivní recirkulační chov ryb). Program byl zakončen účastí na výlovu největšího rybníka v ČR – Rožmberka, kde měli hosté možnost seznámit se nejen s tradicí českého rybníkářství, ale také s nabídkou dalších výrobců a prodejců rybářských technologií a potřeb, kteří se v rámci akce prezentovali.

1


2


  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem