přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Incomingová mise srbských dovozců a distributorů potravin v ČR

5.3.2018

Ve dnech 26. a 27. února navštívili ČR zástupci srbských firem z oblasti dovozu a distribuce potravin. Zvláštní pozornost byla věnována importérům výrobků spadajícím do oblasti zdravé výživy.

V rámci prvního dne byli účastníci mise přivítáni na půdě Ministerstva zemědělství České republiky, kde proběhlo B2B jednání se zástupci českých výrobců potravin. Vzhledem k zaměření části přítomných srbských importérů na produkty zdravé výživy byla řada zúčastněných českých firem právě z této oblasti potravinářské výroby. Tento segment trhu zaznamenává v regionu Balkánu dynamický růst a je zde značný exportní potenciál pro české producenty.

V rámci druhého den strávili srbští partneři, kteří zásobují mimo jiné prodejní síť společností Delhaize Srbija, Agrokor nebo Veropoulos, na potravinářském veletrhu Salima v Brně. Zde měli možnost seznámit se nejen s nabídkou jednotlivých vystavovatelů, ale na stánku MZe ČR i Potravinářské komory ČR vedli i konkrétní jednání s dalšími potenciálními českými dodavateli. V rámci mise do ČR proběhla jednání se zástupci celkem 12 českých výrobců potravin a nápojů, kteří mají zájem o export do Srbska a dalších zemí regionu.

b


  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem