přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Incomingová mise podnikatelů z Bosny a Hercegoviny v České Republice

24.5.2019

Ve dnech 13. - 16. května proběhla v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie návštěva podnikatelských subjektů z oblasti chovu skotu a zpracování masa z Bosny a Hercegoviny v ČR.

V rámci prvního dne navštívili podnikatelé veletrh Animal Tech, který se konal společně s Národní hospodářskou výstavou zvířat a Národní výstavu myslivosti, v areálu brněnského výstaviště.  Pro účastníky mise bylo připraveno několik jednání s českými firmami zabývajícími se chovem a prodejem skotu a prasat, kteří se v rámci výstavy prezentovali. V průběhu druhého dne měli účastníci mise možnost seznámit se s provozem farmy, která se specializuje na chov českého strakatého skotu, navštívit výrobní prostory českého zpracovatele mléka a výrobce mléčných produktů a setkat se se zástupci české společnosti podnikající v oblasti chovu dobytka a zpracování masa. Zástupci podnikatelů z Bosny a Hercegoviny si díky osobní návštěvě ověřili kvalitu českých producentů a tuzemským podnikatelským subjektům osobní setkání umožnila získat konkrétní představu o poptávce a potenciálu uplatnění jejich produkce na trhu této balkánské země. Program posledního dne pak zahrnoval návštěvu MZe ČR a jednání s jejími zástupci o další možné spolupráci s veřejnými i komerčními subjekty Bosny a Hercegoviny.

2


1


 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem