přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Incomingová mise norského experta a novináře v oblasti vína a gastronomie

12.9.2018

Dne 9. 9. 2018 se v Uherském Hradišti ve Felixově sále v budově jezuitské koleje uskutečnila prezentace vín z ČR pro významného norského experta a novináře v oblasti vína a gastronomie Ulfa Dalheima. Akce se konala jako projekt na podporu ekonomické diplomacie (PROPED), který pořádalo velvyslanectví ČR v Norsku společně s Ministerstvem zemědělství ČR a městem Uherské Hradiště. Jejím účelem bylo rozšířit povědomí norských spotřebitelů o vínech z ČR a vytvořit potenciál pro intenzivnější vzájemnou spolupráci.

Norskému vinařskému žurnalistovi se představilo sedm vinařství z ČR. Byla to vinařství Zlomek&Vávra, Vinařství Jakubík, Zámecké vinařství Bzenec, Víno Hruška, Víno J. Stávek, Vinařství Krásná Hora a Vinaři Mařatice. Ulf Dalheim tak měl možnost degustovat přes třicet vín.

Setkání se rovněž zúčastnil honorární konzul ČR v Norsku, pan Oddvar Karlsen, velvyslanec ČR v Norsku, JUDr. Jaroslav Knot, Ph.D. a starosta Uherského Hradiště pan Ing. Stanislav Blaha.

Tato akce v podobě ochutnávky vybraných vinných vzorků navázala na B2B setkání v Norsku pod názvem „ČR – země vína“, kterou zastupitelský úřad ČR v Oslo zorganizoval ve spolupráci s MZe v červnu 2017. Hlavním cílem akce bylo propagovat moravskou a českou vinnou produkci a vytvořit tak jedinečnou příležitost pro moravské a české vinaře k prezentaci jejich nejlepších produktů širší norské veřejnosti prostřednictvím norských médií specializovaných na vinařskou problematiku.

Ulf Dalheim patří mezi špičku norské vinařské žurnalistiky. V r. 2000 založil vlastní vinařský klub „Vinpuls“ (www.vinpuls.no), aktuálně čítající 3000 členů, čímž se řadí mezi nejrozsáhlejší v Norsku. Pan Dalheim je rovněž odpovědným vedoucím expertem největší komerční vinotéky v Norsku čítající více než 5 000 druhů vína z celého světa. Jeho recenzní články se pravidelně objevují ve vinařských rubrikách největších norských deníků.

 

1

 

2
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem