přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Incomingová mise distributorů a dovozců vín, novinářů a blogerů z Korejské republiky

31.10.2017

Zástupci významných korejských firem dovážejících víno a novinářů z periodik zaměřených na víno, gastronomií a turismus navštívili ve dnech 23. – 27. října 2017 Českou republiku.

V návaznosti na účast českých vinařů na korejském mezinárodním veletrhu vína a alkoholických nápojů Seoul International Wines and Spirits, který se konal na konci letošního dubna, uspořádalo Ministerstvo zemědělství ve spolupráci se Zastupitelským úřadem v Soulu, Zahraničním zastoupením CzechTourismu v Soulu a Vinařským fondem návštěvu korejských distributorů vín a novinářů v ČR. Po úvodním přivítání korejských hostů náměstkem ministra zemědělství Jiřím Šírem a představení úspěchu českých vín v Koreji na prestižních soutěžích lektorem, porotcem a popularizátorem českého vína Lubošem Bártou se hosté přesunuli na Jižní Moravu.

V rámci programu korejští dovozci jednali s J. Hortem z VINO HORT, navštívili Templářské sklepy Čejkovice, Vinařství Krásná Hora, Zámecké vinařství Bzenec, Vinařství Ludwig a Sonberg. Dále ochutnali vína z Vinařství Bunža a Sedlecká vína. S dalšími víny se hosté seznámili v Salonu vín ve Valticích a v Pálavské galerii vín v Pavlově.

Cílem této akce bylo prezentovat vinařský průmysl v ČR přímo v místě jeho působení, posílit pozitivní image výrobců vína i jejich produktů, pomoci s vytvořením a upevněním kontaktů s potenciálními distributory, dovozci a konečnými zákazníky, propagovat ČR a zviditelnit ji jako turistickou destinaci pro zážitkovou turistiku spojenou s vinařskou kulturou.

Přínosem tohoto projektu bylo využití oboustranně výhodné synergie propagace ČR v oblasti nabídky vína a turistického ruchu.

 

1

 

2
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem