přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Incomingová mise brazilských podnikatelů z oblasti pivovarnictví

13.9.2018

Ve dnech 10. – 14.9. probíhá v ČR incomingová mise brazilských podnikatelů z oblasti pivovarnictví, kterou organizovalo Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí.

Na úvod týdenního programu na Ministerstvu zemědělství proběhlo B2B setkání se zástupci českých podniků z řad producentů komodit pro výrobu piva (slad, chmel), technologií a sektoru pivní produkce, které bylo zahájeno náměstkyní ministra zemědělství Vierou Šedivou a ředitelem obchodní komory státu Santa Catarina Fecomercio José Agenor de Aragao a Honorárním konzulem ČR v Blumenau Rafaelem Thales de Freitas.

Zájem českých firem o akci potvrdil, že v tomto potravinářském segmentu představuje Brazílie pro ČR velmi významného partnera, a to nejen díky své velikosti, ale i významnému nárůstu počtu minipivovarů v zemi. Latinskoameričtí partneři naopak na druhé straně oceňují Českou republiku jako zemi, která představuje kolébku piva, ale i tradičního a spolehlivého dodavatele ostatních kvalitních produktů za konkurenceschopnou cenu.

Během týdenního programu mají brazilští podnikatelé možnost navštívit jak producenty Žateckého chmele, který představuje klíčovou komoditu v produkci piva, vč. prohlídky produkčních ploch a skladovacích prostor, tak i řemeslné restaurační či zámecké pivovary české výroby nebo stěžejní české velkopivovary typu Plzeňský Prazdroj či Budějovický Budvar.

1

 

2

 

3

 

4

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem