přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Incomingová mise albánských firem z oblasti agrobyznysu do ČR

15.4.2019

Ve dnech 9. - 12. 4. 2019 proběhla v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie incomingová mise albánských firem z oblasti agrobyznysu do ČR.

Během prvního dne proběhl v prostorách MZe seminář a B2B jednání s českými firmami, zaměřený na prezentaci českých firem působících v oblasti zemědělství a agroturistiky. Zájem albánské strany se soustředil zejména na oblast obchodu s ovocem a zeleninou a možnosti nákupu české zemědělské techniky. Ta by mohla nahradit zemědělskou mechanizaci, která je v Albánii často zastaralá, a přispět tak k modernizaci albánského zemědělství, což je jedna z priorit albánské vlády v příštích letech. V rámci odpoledního programu pak albánští hosté navštívili farmu podnikající v oblasti agroturistiky. Již během předešlého dne se část delegace setkala také se zástupci Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR. Byla dohodnuta spolupráce mj. ve sdílení českých zkušeností z přístupových jednání do EU, což albánská strana velmi ocenila. Druhý den programu části albánské delegace pokračoval návštěvou farmy zaměřené na agroturistiku ve východních Čechách, kde byly albánské straně prezentovány služby poskytované farmou zájemcům o agroturistiku a obě strany si vyměnily názory na činnost v této oblasti. Druhá část albánské delegace se setkala s českými výrobci zemědělské techniky a traktorů. Byla dohodnuta návštěva ve dvou albánských centrech zemědělské techniky, které by mohly být distributory a servisními centry pro Albánii. Incomingová mise umožnila navázat představitelům albánského agrobyznysu a agroturistiky kontakty s českými partnery a v několika případech vyústila v dohodnutí další spolupráce.

1


2


 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem