přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Incomingová mise afghánských zástupců zemědělského sektoru

15.11.2019

Ministerstvo zemědělství zorganizovalo ve spolupráci s velvyslanectvím ČR v Kábulu a Českomoravskou společností chovatelů akci zaměřenu na pomoc Afghánistánu v oblasti budování registru a inseminace skotu. V rámci Projektu na podporu ekonomické diplomacie se ve dnech 11. – 14. listopadu 2019 uskutečnila návštěva zástupce afghánského Ministerstva zemědělství, hospodářských zvířat a zavlažování a představitelů afghánských podnikatelů.

Tato mise navazující na návštěvu exministra M. Jurečky v Afghánistánu v roce 2017 měla za cíl seznámit afghánskou delegaci s šlechtitelskými programy v ČR, principy ústřední evidence a registrace zvířat, systémy identifikace skotu, principy fungování kontrolní užitkovosti, genotypováním a ověřováním původu zvířat.

Afgánští experti navštívili také inseminační stanici býků NATURAL, v kterém se seznámili s odběrem a zpracováním spermatu, byli jim předvedeni plemenní býci holštýnského skotu, českého strakatého skotu, masných plemen simentálu, limousine a dalších. Dále navštívili farmu s holštýnským skotem v Jesenici a s českým strakatým skotem v Krásné Hoře nad Vltavou. Afghánští podnikatelé projevili zájem o nákup inseminačního materiálu.

2


1


  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem