přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Enormní zájem republiky Tatarstán o spolupráci s českými agrárními firmami

13.2.2020

Ministr Toman navštívil ve dnech 2. - 4. února 2020 hlavní město republiky Tatarstán - Kazaň. Na misi ho doprovázeli zástupci 20 českých agrárních a potravinářských firem. Delegace navštívila několik zemědělských a potravinářských podniků, zúčastnila se česko-tatarstánského podnikatelského fóra a B2B jednání s tamními partnery. Ministr Toman projednal potenciální možnosti spolupráce s prezidentem Tatarstánu R. N. Minnichanovem a ministrem zemědělství a potravinářství M. A. Zjabbarovem. Účastníci jsou přesvědčeni, že tato mise pomůže nastartovat vzájemný obchod např. v oblasti živočišné a rostlinné výroby či v exportu zemědělských technologií.

Podnikatelská delegace v čele s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem absolvovala na začátku února intenzivní pracovní program v ruské republice Tatarstán. Účastníci mise navštívili skleníkový komplex pro pěstování zeleniny „Majskij“, družstvo „Ramaevskoe“, které se zaměřuje na zpracování kachního masa, plemenářský podnik „Elita“, Tatarstánskou agrární univerzitu a Agenturu pro investiční rozvoj Tatarstánu. Během česko-tatarstánského podnikatelského semináře a návazných B2B jednání čeští a tatarstánští partneři projednali konkrétní projekty a možnosti vzájemného obchodu. Mezi nejperspektivnější obory se řadí dodávky technologií, zvířat či genetiky. Velmi diskutovaným tématem byl také export agrární produkce z Tatarstánu do České republiky a export českých potravin do Ruska. Podnikatelský program pomohl českých firmám navázat řadu užitečných kontaktů, které budou dále rozvíjeny.

Ministr Toman se setkal s prezidentem Tatarstánu R. N. Minnichanovem a ministrem zemědělství a potravinářství Tatarstánu M. A. Zjabbarovem, kteří vyjádřili plnou podporu česko-tatarstánským projektům a vzájemným obchodům v agrární oblasti. Ministr zemědělství a potravinářství M. A. Zjabbarov přijal pozvání do České republiky a vyjádřil přání navštívit veletrh TECHAGRO v Brně. Během návštěvy tatarstánské delegace tak bude možné pokračovat v započatých jednáních s českými firmami.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem