přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Druhé zasedání Mezivládní komise pro hospodářskou spolupráci s Arménií

10.5.2016

Ve dnech 25. – 26. dubna se v Praze uskutečnilo 2. zasedání česko-arménské Mezivládní komise pro hospodářskou spolupráci (MVK), na kterém obě strany posoudily dosavadní stav vzájemné ekonomické spolupráce a vyjádřily připravenost nadále spolupráci prohlubovat.

Delegace ČR byla vedena náměstkem ministra průmyslu a obchodu Vladimírem Bärtlem a arménskou delegaci vedl 1. náměstek ministra ekonomiky Garegin Melkonyan.

Z oblasti zemědělství se představitelé MZe obou stran věnovali zejména prioritním segmentům spolupráce, jako je např. předávání českých zkušeností při zakládání zemědělských družstev v Arménii, předávání zkušeností v oblasti lesního hospodářství a ochrany lesů a vodního hospodářství, spolupráce v oblasti vědy, výzkumu a vzdělávání.

V rámci 2. zasedání MVK se konalo rovněž business fórum, jehož se zúčastnili české a arménské firmy z oblasti potravinářství a zemědělství.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem