přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Dny českého piva v USA

29.10.2018

S cílem propagovat tradici a kvalitu českého piva uspořádaly česká ambasáda ve Washingtonu v úzké spolupráci s generálními konzuláty v New Yorku, Chicagu a Los Angeles v polovině října Dny českého piva.

Ve vybraných restauracích a barech byly ve výše uvedených velkoměstech po celý týden na čepu a v lahvích dostupné značky českého piva pro amerického spotřebitele za zvýhodněnou cenu. Smyslem akce nebyla jen prezentace českého piva, ale rovněž české pivní kultury obecně s cílem zvýšení informovanosti o České republice jako „Zemi piva“, specifičnosti českého tradičního ležáku a historii a tradici českého pivovarnického sektoru. Načasování akce bylo zvoleno i v souvislosti s oslavami výročí 100 let založení republiky.

I přes relativně menší záběr na obrovském americkém trhu vzbudila akce zájem. A to nárůstem konzumace přímo v restauracích, ale i zvýšeným zájmem na sociálních sítích, kde byly Dne českého piva propagovány.

V případě zájmu českých pivovarů o opětovné zapojení do této akce budou Dny českého piva v USA pokračovat i v roce 2019.

Bližší info: http://czechbeerdays.com/

Zpracoval: Petr Ježek, zemědělský diplomat - česká ambasáda ve Washingtonu

 

1 2 3 5 5 4 6

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem