přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Den české zemědělské techniky v americkém Kentucky

25.7.2018

S cílem rozšířit povědomí o nabídce českých technologií pro americké farmáře zorganizovala v pátek 20. července česká ambasáda prezentační akci spojenou s praktickou ukázkou fungování strojů na poli v oblasti Raceland v Kentucky

Místo bylo zvoleno i z toho důvodu, že leží na samé hranici se státy Ohio a Západní Virginií a zvýšila se tak možnost rozšíření i do přilehlých oblastí.

Společnost Zetor představila na akci traktory s širokým výběrem výkonů, některé i s čelním nakladačem či bubnovým žacím strojem. Společnost Farmet prezentovala stroje na zpracování půdy (např. dlátové kypřiče a diskové podmítače) a z technologií pro olejniny a krmiva pak lisy pro menší kapacity.

Formou katalogové účasti představily společnosti JK Machinery své čističky, třídičky a loupačky polních plodin a Eurobagging své silážní a senážní lisy a technologie pro mačkání a šrotování, případně uskladnění zrna.

O praktické ukázky i vystavené exponáty byl velký zájem. Přestože akci poznamenalo nepříznivé počasí, zúčastnilo se jí přes 60 farmářů z blízkého i širšího okolí a na akci samotné byl dokonce předjednán prodej v řádu jednotek kusů zemědělské techniky. V případě úspěšného uzavření prodejních kontraktů lze hovořit o splnění cíle akce. Obecně lze americké farmáře označit za spíše konzervativní a tak případná spokojenost s kvalitou a fungováním české zemědělské techniky je dobrým pomocníkem v dalším postupném pronikání na americký trh.

Pro následující roky je plánu zopakovat tuto akci v dalších oblastech USA, ať už v zemědělsky významných státech východního pobřeží nebo na americkém středozápadu, kde je zemědělská výroba stěžejním sektorem ekonomiky.

Zpracoval: Petr Ježek, zemědělský diplomat - česká ambasáda ve Washingtonu

3


4


  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem