přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Chovatelé a obchodníci se skotem z Bosny a Hercegoviny navštívili agrosalon Země Živitelka 2019

9.9.2019

V rámci projektu ekonomické diplomacie (PROPED) navštívili ve dnech 21. - 23. srpna zemědělci ze západního Balkánu již tradičně mezinárodní zemědělský veletrh Země živitelka v Českých Budějovicích.

Hlavním cílem projektu bylo umožnit českým firmám B2B jednání s obchodními partnery, cílovými zákazníky a dovozci, zabývajícími se chovem skotu. V letošním roce měli zástupci českých společností také možnost prezentovat svoji nabídku i představitelům renomované veterinární stanice a odborným pracovníkům místních ministerstev zemědělství. Díky práci v terénu hrají tyto osoby často velmi důležitou roli jak v přenosu informací místním farmářům, tak i při jejich rozhodování o investicích do výroby.  

Během návštěvy veletrhu měli všichni účastníci možnost se seznámit se širokou nabídkou českých firem v oblasti genetiky, zemědělských technologií a mechanizace a vedli řadu individuálních jednání.

V organizované části programu vzbudila pozornost zejména prezentace inovativního výrobku určeného pro diagnostiku mikrobiálního zánětu mléčné žlázy dojnic, jenž umožňuje chovateli nebo veterináři včas aplikovat cílenou a efektivní léčbu. To vede v konečném důsledku ke snížení spotřeby antibiotik, což je přínosné nejen pro ekonomiku výroby mléka, ale druhotně i pro ochranu životního prostředí.

1


  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem